Blog Batoľa NOVINKA: Voyager Maxi pro maximální bezpečí a pohodlí na cestách

NOVINKA: Voyager Maxi pro maximální bezpečí a pohodlí na cestách

august 22, 2022

Autosedačka Voyager Maxi je novým přírůstkem do rodiny autosedaček ZOPA. Oproti svému předchůdci nabízí kvalitnější a odolnější materiály, vylepšené bezpečnostní prvky a vychytanější praktické funkce.

Roste spolu s dětmi

Autosedačku Voyager Maxi lze používat od narození dítěte do doby, než dosáhne 135 cm. Plně nahradí klasickou autosedačku vajíčko, nicméně je vhodná i jako pokračovací autosedačka, pokud rodiče vajíčko vlastní a dítě z něj již vyrostlo.

Jízda v protisměru s 5bodovým bezpečnostním pásem až do 19,5 kg

Bezpečnost dítěte na cestách je pro nás prioritou. Nezávislé výzkumy ukazují, že jízda v protisměru je nejbezpečnější způsob cestování pro malé děti. Proto jsme autosedačku koncipovali tak, aby umožňovala jízdu v protisměru s 5bodovým bezpečnostním pásem až do 105 cm a 19,5 kg. Od 76 cm výšky dítěte (15 měsíců nejdříve) lze autosedačku otočit po směru jízdy.

Inovativní 5bodový bezpečnostní pás

Pevný 5bodový bezpečnostní pás má protiskluzovou úpravu a měkké polstrování, které zabraňuje řezání do krku při používání. Nově jsme do systémů pásů implementovali centrální sponu IMMI, která je světovým lídrem v oblasti bezpečnostních komponentů pro autosedačky. Na boku autosedačky jsme přidali látkové úchytky, ke kterým lze připevnit ramena pásů. To se hodí zvláště v případě, kdy rodiče dítě umisťují do autosedačky – pásy nezavazí. Při přechodu na 3bodový pás vozidla je možné 5bodový pás uschovat do těla autosedačky, čímž se zabrání ztrátě.

Otočná základna

Součástí autosedačky je pevná otočná základna. Základna umožňuje polohování do 3 ergonomických pozic, podle toho, zda chce dítě pozorovat svět kolem sebe nebo dá raději přednost spánku. Otočný systém se hodí zejména při nástupu a výstupu, kdy lze autosedačku otočit podle potřeby. Autosedačka také disponuje pojistkou proti otáčení, aby se nestalo, že dítě nechtěně sedačku otočí za jízdy. Bezpečnostní oblouk poskytuje dostatek prostoru na nohy a zároveň pomáhá zabránit rotaci sedačky.

Opěrná noha pro maximální bezpečnost a stabilitu

Opěrná noha je dalším bezpečnostním prvkem, který poskytuje dodatečnou stabilitu při jízdě. Navíc  v případě nárazu je noha schopná pohltit velkou část kumulované energie a minimalizovat posun sedačky. Její součástí je vestavěný indikátor, který upozorňuje, zda je noha správně upevněná. V případě přechodu na 3bodový pás vozidla, lze opěrnou nohu sklopit a snadno uschovat do těla základny.

Systém instalace

Autosedačka Voyager Maxivylepšené kotevní body ISOFIX – oproti standardu jsou širší a poskytují tudíž větší bezpečnost a stabilitu. Při použití pro jízdu v protisměru a ve směru s 5bodovými pásy se autosedačka připevní pomocí ISOFIXU a opěrné nohy. Jakmile dítě vyroste a je větší než 105 cm, sedačku lze otočit po směru jízdy, uschovat opěrnou nohu a připoutat ji pomocí ISOFIXU a 3bodového pásu vozidla.

Další články z blogu

Separační úzkost u nejmenších: Jak porozumět strachu z oddělení

Separační úzkost je psychický stav, který se může vyskytovat u dětí různého věku, vzniká jako reakce na strach z oddělení od člověka, se kterým dítě tráví nejvíce času, nejčastěji se jedná o matku. Projevy separační úzkosti, jak jí předcházet anebo zvládat se dozvíte v tomto článku. Separační úzkost v 6 měsících U dětí ve věku šesti měsíců se […]

Plavání pro batolata: Jak učit děti plavat

Plavání a dovádění ve vodě je pořádná zábava. Již od narození můžete své ratolesti naučit mít pozitivní vztah k vodě a k plavání. Pojďme se společně podívat, jak začít s lekcemi plavání, na co se připravit a na co si dát pozor. Vše začíná výběrem správné plavecké školy Může se to zdát jako klišé, ale správný výběr plavecké […]

Hory nebo ulice: Jak vybrat perfektní kočárek

Vybrat ten správný kočárek je klíčové pro budoucí komfort vás i vašeho miminka. Je důležité si uvědomit, kdo jako rodina jste a kdo budete, až na svět přivítáte nového člena. Jste sportovně založení? Milujete ruch velkoměsta? Ukážete svému děťátku svět? Každý kočárek nabízí něco jiného a je jen na vás se rozhodnout, co od kočárku […]

Produkty

Kategórie

Stránky

Blog