Blog Maluch 7 pomysłów na zabawianie maluszka w samochodzie

7 pomysłów na zabawianie maluszka w samochodzie

kwiecień 3, 2022

Dlouhé cesty autem s kojenci a batolaty jsou pro mnoho rodičů pořádná zkouška nervů. Děti musí být uvázané v sedačkách, bývá jim horko a rychle se začnou nudit. Vím, o čem mluvím. S manželem jsme se usadili v Brně, jenže za rodiči, mými i jeho, to máme pěkný kus cesty, skoro 200 kilometrů. Za čtyři roky jsem s přepravou neposedných kojenců a batolat nasbírala pár zkušeností, o které se s vámi ráda podělím, ať jsou i vaše cesty co nejvíc v pohodě. Zde je mých 7 tipů. Podělte se s námi o ty vaše v komentářích.

Jídlo

Dětské křupky, ovoce nakrájené na malá sousta, sušenky, ovocné kapsičky nebo cokoli mají děti rády a zvládnou to jíst bez pomoci, to je na delší cesty nezbytná výbava. Nejlepší jsou různé druhy dobrot v malých plastových krabičkách, které vytahujete postupně. Mějte těchto krabiček v zásobě dostatek. Batolata se už zvládnou krmit sama a cesta jim tak lépe ubíhá. Starší dcera milovala dlouhé kukuřičné křupky, ta mladší zase nejradši chroupe jablka.

Zda se dítě zvládá s jídlem vypořádat, můžete kontrolovat pomocí zpětného zrcátka. Je to super pomocník zvlášť, když s dítětem cestuje pouze jeden rodič. Máte vždy přehled, co se na zadním sedadle děje, i když dítě cestuje otočené protisměru jízdy.

Interaktivní hračky pro nejmenší

Pokud má dítě oblíbenou hračku, kterou doma nedá z ruky, byla by chyba ji při cestě nechávat v kufru. Malý cestovatel určitě ocení, když mu bude v autosedačce dělat společnost. Pro nejmenší děti se hodí vzít několik interaktivních hraček, které chrastí, šustí nebo cinkají. Ideální je, když se dají připevnit k držadlu autosedačky nebo oblečení dítěte, abychom je nemuseli každou chvíli lovit z podlahy auta.

Samolepky a magnety pro batolata

Dvouleté děti jsou už dost šikovné, aby si poradily s knížkami s nálepkami. Starší dcera vydržela už ve dvou letech třeba hodinu oblékat princezny, rozmisťovat auta po městě nebo třeba vyrábět dorty. Cesta jí díky tomu rychle utíkala. Další možnosti zábavy jsou krabičky s magnety, které se dají přeskládávat do různých obrázků. Je dobré zvolit takový formát, který dítě zvládne udržet samotné na klíně, lovit rozsypané magnety z podlahy auta nikoho neláká.

Pokud s dětmi trávíte na cestách autem více času, doporučuji určitě pořídit organizér, do něj si dítě schová vše, co potřebuje mít po ruce.

Kreslení

Pastelky a papír se nemusí zdát jako ta nejlepší volba do auta, ale s trochou úprav nám udělají skvělou službu. Koupila jsem tvrdou podložku se sponou na přichycení papíru a pastelky jsem strčila do organizéru zavěšeného na sedadle. Párkrát jsem pořídila i fixy, ale dcera není zrovna svědomitá v jejich zavírání a většinou si počmárala šaty, batoh a do příští cesty byla polovina balení vyschlá. Další variantou, i třeba pro roční děti, je mazací magnetická tabulka s tiskátky a tužkou na provázku, na kterou může dítě čmárat pořád dokola.

Písničky a pohádky

Některé děti od malička milují poslouchání písniček či pohádek. Buď můžete prověřit vlastní hlasivky, což může být po chvíli trochu namáhavé, nebo si připravte do přehrávače oblíbené hity vaše, nebo, pokud již má, vašeho dítka. Na obě dcery zabíraly písničky Sluníčko, sluníčko nebo Jožin z bažin. Zklidnily se, i když předtím třeba ječely deset minut. Někteří rodiče pořizují větším dětem přehrávače se sluchátky, aby se písničky nerozléhaly po celém autě, a aby každé mohlo poslouchat, co si samo vybere.

Jednoduché hry

Když sedíte s dítětem na zadním sedadle, můžete ho dobře zabavit různými říkankami typu Vařila myšička kašičku. Pokud máte už trochu větší batole, které vidí ven z okna, můžete s ním hrát jednoduché hry, například, kdo první uvidí červené auto/psa/koně apod.

Spać

Není to sice žádná objevná informace, ale rozhodně platí, že nejlépe nám delší cesta s dítětem uteče, když co nejvíce času prospí. Při plánování odjezdu se doteď snažím přizpůsobit spánkovému režimu mladší dcery a vyrážet po obědě. Když byla jízda plynulá, vydržela spát i dvě hodiny v kuse, a dokonce se k ní občas přidala i ta starší. A to se pak autem rozlinul mír a pokoj, který je pro vynervovaného rodiče ten nejvzácnější dar.

Pohodlí na cestě

Cestování bude pro děti také mnohem přijatelnější, pokud se během přepravy budou cítit pohodlně. Základem je pohodlná autosedačka, doporučuji ale také pohlídat, aby jim nesvítilo sluníčko do očí a aby jim nebylo moc horko. S tím dokáží pomoci speciální vložky do autosedačky a sluneční clona.

Další články z blogu

Šťastné a bezpečné, aneb jak na vánoční přípravy s nejmenšími

Vánoční úklid, zdobení stromečku, pečení cukroví či chystání štědrovečerní večeře, i kdybychom chtěli nemůžeme mít oči všude, ale s malým prckem by to bylo tolik přínosné. Díky těmto tipům se můžete v klidu věnovat vánočním přípravám a vaše ratolest bude v bezpečí od všech nástrah v domácnosti. Překvapivě zábavné skříňky a šuplíky Malé děti jsou ultimátní dobrodruhové, žádná skříňka […]

Budování správných stravovacích návyků

Každý rodič moc dobře ví, že nejdůležitější věc, kterou můžete pro dítě udělat je správná výživa. Dětské vysoké jídelní židličky jsou základním nástrojem k zajištění správných stravovacích návyků, přičemž společně strávený čas u večeře dá dítěti pocit sounáležitosti již od nejmenšího věku. Najděte si chvíli na společné stolování nehledě na to, jak je vaše děťátko staré. […]

Radost z koupání pro děti i pro rodiče

Představujeme vám skvělé pomocníky do koupelny: oranžovou veverku, modrého tučňáka a šedého mývala, kteří pomůžou udržet koupelnu uklizenou a organizovanou. Vychytaný pomocník do koupelny Dvě silikonové přísavky zajistí snadné umístění na hladké povrchy v koupelně, jako jsou kachličky, sklo či plast.  Hračky mohou být uklizené rovnou z vody do organizéru jehož skladovací část je vyrobena z polyesterové […]

Produkty

Kategoria

Witryny

Blog