Interaktivní chodítka jsou zábavným pomocníkem pro batolata

Neznáme rodiče, kteří by se netěšili, až se jejich potomek postaví na své vlastní nožky a udělá první krůčky. O ty se váš malý poklad většinou pokusí na přelomu prvního a druhého roku a valná většina z nich bude končit nezdarem a pádem na zadeček. Batoleti však můžete s prvními krůčky snadno pomoci, a to díky šikovnému chodítku. Pojďme si spolu projít, jaké benefity chodítko přináší a jaký model zvolit.

Chodítko je oporou při prvních krůčcích

Ve chvíli, kdy se váš potomek přesune z fáze popolézání do fáze, kdy je schopen samostatně stát, jedná se o znamení, že budete brzy svědky jeho pokusů o první krůčky. Nenahraditelnou pomůckou, která vašemu raráškovi v tomto období pomůže, je dětské chodítko. To batoleti poskytne tu pravou oporu, díky které si snadno navykne na motoriku rovných kroků a zároveň bude chráněno před možným zraněním.

Dalším benefitem je, že chodítko působí pozitivně na rozvoj pohybového aparátu dítěte. I tak však dbejte na to, aby v něm vaše děťátko netrávilo většinu dne a nechte ho pokoušet se o kroky s vlastní vahou a „na vlastní pěst“. Jakmile si bude neposeda trochu jistější, můžete mu pořídit i odrážedlo, na němž bude pilovat svou motoriku s nadšením.

Na co se při nákupu chodítka zaměřit?

Při výběru i samotném nákupu chodítka vždy dbejte na to, aby byly u vámi zvoleného modelu dodržené všechny bezpečnostní prvky. Těmi jsou především kvalitní a lehce udržovatelné materiály, zabezpečení chodítka proti převrácení, pohodlný potah a vyztužení zadní opěrky zádíček dítěte. Samozřejmostí by mělo být také nastavení výšky chodítka podle potřeb batolete.

Interaktivní chodítko rozvíjí stabilitu i myšlení

Na trhu jsou mezi rodiči čím dál populárnější tzv. interaktivní dětská chodítka doplněná o odnímatelný hrací pultík. Na tom se většinou nachází hračky, které pomáhají rozvíjet jemnou motoriku dítěte a hrají všemožné melodie a zvuky. Dítě se tak plně soustředí na své první krůčky a přitom se zábavnou formou učí rozvíjet i jiné smysly a dovednosti.

Nejčastější hračkou, jakou na interaktivních chodítcích naleznete, jsou kostky různých tvarů, které musí dítě vkládat do odpovídajících otvorů – kostky po zdárném vložení zachytí sběrný koš. Různé modely chodítek mají také chrastítka, která při pohybu chrastí. Budete tak vždy vědět, kdy se váš malý neposeda vydal objevovat svět kolem sebe. A vyberete-li si model, který lze skládat, můžete vzít chodítko kamkoli s sebou – ať už k prarodičům, na víkend na chatu či na dovolenou.

 

Zdroj fotografií: Zopa