Blog Batole Hračky ze dřeva: Dokonalá zábava pro malé i velké děti

Hračky ze dřeva: Dokonalá zábava pro malé i velké děti

2 října, 2023

V dnešní době, kdy jsou naše děti obklopeny moderními hračkami plnými elektroniky a plastu, se zdá, že se vracíme k našim kořenům. Dřevěné hračky se vracejí do hry, a to z dobrého důvodu! Přinášejí s sebou řadu výhod a stávají se ideální volbou pro děti různého věku, od těch nejmenších až po školáky. V následujícím článku se podíváme na to, proč jsou dřevěné hračky skvělou volbou pro naše děti a jaké mohou být nejlepší pro právě vaše malé šťastné nátury.

Proč vlastně dřevěné hračky?

V dnešní době, kdy se hračky vyrábějí z různých materiálů, jsou dřevěné hračky speciální. Jsou odolné, takže vydrží mnoho dobrodružství a mohou být předány z generace na generaci. Ale nejde jen o trvanlivost. Jsou také šetrné k naší planetě, protože jsou biologicky odbouratelné. Oproti plastovým alternativám jsou dřevěné hračky otevřenou branou k učení a rozvoji. Plastové hračky mohou dětem limitovat představivost, ale dřevěné hračky podněcují jejich kreativitu a fantazii.

A co praktická stránka?

Dřevěné hračky jsou snadno udržovatelné a odolávají hrubšímu zacházení. Jsou také bezpečnější, protože nepoužívají škodlivé chemikálie. Výrobci dřevěných hraček kladou důraz na bezpečnost, takže nemusíte mít obavy o ostré hrany nebo nebezpečné látky. To je zejména důležité pro rodiče s malými dětmi, které mají tendenci zkoušet všechno, co najdou ústy.

Učební prostředek

Dřevěné hračky jsou často chváleny za svou vzdělávací hodnotu. Mnoho z nich je navrženo tak, aby podněcovalo myšlení, učení a rozvoj dítěte. Jsou ideální pro rozvoj jemné motoriky, koordinace, kreativity a sociálních dovedností. Zároveň dětem pomáhají poznávat barvy, tvary, písmena a čísla, což je klíčové pro budoucí úspěch v matematice, čtení a psaní.

Malým batolatům

Pokud máte malé batolátko, tahací hračky jsou tím pravým kouskem pro rozvoj jejich motoriky a koordinace. Dřevěné aktivity chodítko, vozíček s kostkami nebo jezdík, mohou být jejich prvními průvodci do světa barev, tvarů a písmen, a zároveň jim poskytují podporu při učení se chodit.  Dřevěné hračky jsou odolné, bezpečné a šetrné k přírodě, což z nich činí ideální volbu pro malé dobrodruhy.

Pro starší děti

Pro starší děti jsou tu stánky se zmrzlinou a potravinami, pizzerie či kuchyňka. Tyto hračky mohou pomoci dětem objevovat různé role a povolání, která je zajímají. Kromě toho podporují jejich představivost a kreativitu, umožňují jim napodobovat dospělé a experimentovat s různými situacemi. Ale také je naprosto upoutá hra na farmáře či farmářku s přenosnou dřevěnou farmou či hra na piráty.

Dřevěné Montessori hračky

Jsou skvělou volbou pro děti různého věku a mají své jedinečné výhody. Hračky jako Dřevěná Montessori puzzle, Dřevěná Montessori houpačka či Montessori strom, jsou pečlivě navrženy s ohledem na Montessori pedagogický přístup, který klade důraz na samostatnost, učení a vývoj dítěte. Dřevěné Montessori hračky také podporují rozvoj koncentrace a sebeovládání. Protože tyto hračky nejsou často přeplněny různými zvuky a světly, dítě se musí soustředit na samotnou hru a aktivně se účastnit procesu učení. To pomáhá dětem vyvíjet dovednosti, které jsou užitečné nejen ve škole, ale i v každodenním životě.

Dřevěné hračky tedy nejsou jen kusy dřeva. Jsou to nástroje pro učení a rozvoj našich dětí. Jsou bezpečné, trvanlivé a šetrné k přírodě. A navíc, jejich krásný design bude zdobit každý dům, byt nebo dětský pokoj. Tak proč nevybrat pro své děti něco, co je bude bavit a zároveň jim pomůže růst? Dřevěné hračky jsou tou správnou volbou pro malé a velké děti a určitě nebudete litovat, že jste je do jejich života přivedli.

Další články z blogu

Najděte ten pravý dárek: Inspirace z Ježíškovy dílny

Přichází čas Vánoc a s ním i vybírání vánočních dárků pro vaše nejmenší. Pokud hledáte hračky, které jsou nejen zábavné, ale také podporují rozvoj dítěte, pak naše kolekce dřevěných hraček je tou pravou volbou. Představujeme vám seznam hraček, které rozjasní oči každého dítěte. Dřevěná pirátská loď Dřevěná pirátská loď od ZOPA je ideálním dárkem pro […]

Dětské jídelní židličky: Klíč k pohodlnému stolování

Stolování s malými dětmi může být výzvou, ale s dobrými nástroji a strategiemi se může stát příjemným rodinným rituálem. Zde je několik užitečných rad, jak zvládnout toto období s lehkostí. Pokud hledáte vhodnou dětskou jídelní židličku, uvítáte dvě vynikající volby: Pocket a Monti 2. Obojí nabízí praktické vlastnosti, které mohou zlepšit stolování vašich dětí. Židlička Pocket: […]

Kočárek, který roste s dítětem: Jak udělat správný výběr

Když se stáváme rodiči, jeden z prvních a nejdůležitějších nákupů, který přichází na řadu, je kočárek pro naše budoucí malé členy rodiny. Výběr správného kočárku může být závažným úkolem, protože chceme, aby byl bezpečný, pohodlný a plně vyhovoval potřebám našeho dítěte. Jedním z kočárků, které stojí za zvážení, je Move Cross 2, ale pojďme se […]

Produkty

Kategorie

Stránky

Blog